Yeni Ümit Moda Akademisi

Modelistlik Kursu Fiyatları

Modelistlik Kursu Fiyatları

Modelistlik Kursu Fiyatları

Modelistler, müşterilerden gelen talepleri uygun kalıplar hazırlayarak, modellere döken kişilerdir. Modelleri oluşturmadan önce oluşturulan çizimler bilgisayar programlarında netleştirilmektedir. Kalıpları oluştururken kağıtlar kullanılır. Kalıp oluşumunda kumaşlara gerekli çizimler gerçekleştirilir. Aynı modelistler, oluşturmak istedikleri modelleri en küçük detayları göz önünde bulundurarak, tasarım işlemini gerçekleştirmektedirler. En son aşamada ise rötuşlar yapılır ve model net bir şekilde ortaya çıkarılır. Akabinde ise seri üretime geçilir. Farklı bedenler için de yeni işlemler yapılarak üretim işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır. Peki modelistlik kursu fiyatları ne kadar? Modelist olmak için gereken özellikler nelerdir? Kursiyerlere kurs bitiminde neler kazandırılmaktadır ve modelist olmak isteyen kişilerin iş imkanları nasıl? İşte detaylar…

Modelist olmak için öncelikle kişiler hangi alanda çalışmak istediklerine net bir şekilde karar vermelidirler. Yani kendilerine güvenmelidirler. Ayrıca birçok meslek türüne göre modelistlerin çok daha yoğun bir hayatı olacaktır. Bu nedenle yeri geldiğinde bu meslek gurubundaki kişilerin çalışkan olması, işini sevmesi beklenen nitelikler arasında yerini alacaktır. Modelistlerde olması gereken bir diğer önemli özellik ise yeniliğe açık olmaktır. Çünkü moda yılın farklı dönemlerinde değişir. Bu değişime hızlı bir şekilde ayak uydurmak gerekecektir. En son olarak ise pratik, hızlı ve bilinçli olmak da bu mesleğin diğer gereklilikleri olarak biliniyor. Modelist olmak için sertifika veren kurslara aktif bir katılım sağlamak şarttır.

Modelistlik Eğitimi Veren Yerler

Modelistlik Eğitimi Veren Yerler

Modelistlik Eğitimi Veren Yerler

Modelistlik kursları Halk eğitim merkezlerinde de verilmektedir. Bunun dışında her şehrin farklı bölgelerinde kurs veren kurumlar bulmak mümkündür. Bu kurumlara gidip görüşme sağlayarak kurs ücretleri hakkında çok daha net bilgiler edinebilirsiniz. Kurs ücretleri çok yüksek bir rakamı karşılamaz. Eğitim sonunda edinilen bilgiler, ödenen ücretlerden çok daha değerli ve fazladır. Modelistlik kursuna başlamadan önce dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta vardır. En önemlisi ise modelistlik kurslarının ders içerikleridir. Ders içerikleri, kursa katılım sayısı ve modelistliğe olan ilgi hakkında ise yine eğitim veren kurumlardan bilgi alınması kaçınılmaz olacaktır. Modelistlik kursu fiyatları için çoğu zaman internet üzerinde bilgiler de bulunur. Ancak en güvenilir bilgi için yetkili bir kişi ile konuşmak daha doğrudur.

Modelistlik Eğitim Ücretleri

Modelistlik mesleği uzmanlık isteyen bir meslek türüdür. Bu mesleği yapmak isteyenler mutlaka iyi bir eğitim sürecinden geçmeleri gerekir. Zira model makinacı ya da ilik düğmecilik gibi usta çırak ilişkisiyle öğrenilecek bir meslek olmadığını unutmayın. Bu mesleği öğrenebilmek için 6 ay ile 12 ay eğitim almanız ve bu konuda kendinizi geliştirmeniz gerekir. Gelelim bu kursun fiyatı ne kadar? Kurs modelistlik kurs fiyatları kursun bulunduğu şehre hatta semte göre farklılıklar görülmektedir. İstanbul’da bu eğitimi Halk eğitim merkezleri ve İsmek gibi yerlerden ücretsiz olarak alma imkanına sahipsiniz. Ayrıca Yeni Ümit Modelistlik Kursu gibi özel kursları da tercih edebilirsiniz.

2022-2023 Modelistlik Kurs Fiyatları

  • 6  aylık eğitim ücreti 8 bin ile 18 bin lira arasında değişmektedir.