Yeni Ümit Moda Akademisi

Moda Kursu

Moda Kursları Geleceğin Modacıları Yetişiyor

Moda kursları

Moda tasarımcısı olmak istiyorsanız bunun eğitimini almanız gerekiyor. Artık son zamanların gözde mesleği olan bu okullar, bir çok gencin de hayali. Fakat sıkı bir çalışma ve emek gerektiren okullara girmek hiç de kolay değil. Bir çok genç yetenekli  olmasının şart olduğunu düşünüp hayallerinden vazgeçerken, bir çoğu da yeteneğine güvenerek çalışmaktan vazgeçiyor. Moda okulunu kazanmak için bu iki yolun da yanlış olduğunu söylemek gerekiyor. Çünkü yeteneği olmadan, sıkı bir çalışmanın sonucu olarak bu okullara giren kişiler olduğu gibi, yeteneği olmasına rağmen teknik bilgi anlamında yetersiz kaldığı için bu okullara giremeyen kişiler de bulunuyor.

Moda Okuluna Girmek İçin Gidilen Kurslarda Neler Öğretiliyor?

Gençlerin bir çoğu bu okulları kazanmak için bazı yeterlilikleri edinmeye çalışıyor. Çünkü güzel sanatlar sınavı ile öğrenci alan okullar, sizin bilginizi, yeteneğinizi ve isteğinizi ölçüyor. Bu nedenle kurslara gitmenin ve sınav hakkında bilgi edinmenin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Size kurslarda verilen bilgiler de şunlardır:

  • Teknik çizim öğrenmek ve perspektif, temel çizim kurallarına hakim olmak. Bunların içerisinde gölge ve doku yer alıyor.
  • Figür çizimi moda tasarımı kurslarına girmek için çok önemli. Çünkü hazırlanan sınavların çoğunda karşınıza bir figür oturtuluyor ve çizmeniz isteniyor. Bu nedenle insan modeli çalışmak ve oranlara hakim olmak gerekiyor.
  • Renk ve desen bilgisi öğretiliyor.
  • Moda tarihi hakkında bilgiler veriyor.
  • Dijital çizimin temelleri ve bazı çizim programları öğretiliyor
  • Koleksiyon oluşturma ve tasarım süreci hakkında hayal gücünüzün gelişmesi sağlanıyor

Moda Tasarım Okuluna Kimler Gidebilir?

Bu okullara gitmek için başvurulan kurslara her ne kadar yaşı genç kişiler gitse de ne bu kurslara ne de okullara girmek için belirlenen bir yaş olmadığını bilmelisiniz. Dilerseniz sadece kendinizi denemek için dilerseniz de hayalinizdeki mesleği yıllar sonra yapmak için modelistlik kursu veya moda okuluna girebilirsiniz. Okullar ve kurslar sizden bir eğitim sınırı ya da yaş aralığı istemez. Gönül rahatlığı ile okullara başvurabilir ve kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Moda tasarımı her yaştan insanın yapabileceği bir meslektir.