Yeni Ümit Moda Akademisi

Sonbaharda Hangi Renkler Moda?

sonbahar modası

​Sonbahar denildiğinde rahat kıyafetler, her boy, her kesim kaban ve trençkotlar, örme atkılar, farklı model bereler, toprak ve kahverengi tonlarının yoğun olduğu bir mevsim akla gelir. Sonbaharda ne çok ince ne de çok kalın kıyafetler tercih edilmelidir. Yazın cırtlak renklerini daha koyu renkler alır. Peki, sonbaharda hangi renkler moda?

2020 Sonbaharda Moda Renkler

Toprak Tonları

Son yıllarda moda olan ve en çok tercih edilen renklerden biri olan toprak tonları, sonbahara çok yakışan renklerden biridir. Hem açık tenlilere hem de koyu tenlilere uyan toprak rengi sonbaharda en çok tercih edilen renkler arasında girmiştir. Toprak renginin hem koyu hem de açık olmak üzere 1 den fazla renk çeşidi mevcuttur. Sizde sonbaharda trençkotlarınızı, salaş kazaklarınızı, örme atkı ve berelerinizi Toprak renginden yana kullanabilirsiniz.

​​​​​​Siyah Renkler

​​​​​​Sonbaharda genellikle yazın aksine koyu renkler tercih edilir. Her kombine uyum sağlayan siyah, sonbahara da çok yakışır. Sizde kombinlerinizi oluştururken mutlaka siyahın asilliğinden faydalanabilirsiniz. Buradaki önemli nokta koyu tenliyseniz ve kombininizi siyahtan yana kullanacaksınız, krem ve beyaz gibi açık bir renkle kullanmanız doğru olacaktır. Böylece sizi fazla boğmayarak daha doğru bir kombin olacaktır.

Her Mevsim Beyaz

Her mevsim tercih edilen ve her renge, her kombine uyum sağlayan beyaz, sonbaharda da sıklıkla tercih edilen bir renktir. Koyu renkli kombinlerinizi beyaz ile farklı bir hava katabilir ve daha uyumlu bir kombin oluşturabilirsiniz. Sizde kombinlerinizi oluştururken beyazın uyumundan yararlanabilirsiniz.

Gri Ve Tonları

Sonbaharda sıklıkla tercih edilen bir başka renkte gri ve tonlarıdır. Sonbahar mevsiminde hem koyu gri hem de açık gri sıklıkla tercih edilir. Koyu renkli kombinlerinizde açık gri, açık renkli kombinlerinizde ise koyu gri tercih edebilirsiniz. Böylece hem modaya uymuş hem de sonbahar renklerinden birini tercih etmiş olursunuz.

Krem Rengi

Kahverengiye, toprak tonlarına ve siyaha en çok uyum sağlayan renklerden biri krem rengidir. Hem koyu kombinleri yumuşatır hem de bu renklere müthiş bir uyum sağlar. Sonbaharda sıklıkla tercih edilen krem rengini, sizde kombinlerinizi oluştururken sıklıkla tercih edebilirsiniz.

Haki Rengi

Son yılların en çok tercih edilen renklerinden biri olan haki, kabanlarda, trençkotlarda, montlarda ve ceketlerde sıklıkla kullanılıyor. Sonbahara da güzel bir uyum sağlıyor. Hem sonbaharda hem de kışın rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir renk. Aynı zamanda neredeyse her renk ile uyum sağlıyor. Sizde sonbahar kombini oluştururken hakiyi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bordo

Koyu renk kategorisine giren bordo, sonbahar ve kış aylarında en çok tercih edilen renkler arasında. Genellikle siyah ile kombinlenen bordoyu krem, beyaz, gri ve toprak tonları ile de kombinleyebilirsiniz. Hem kombinlerinize uyum sağlayacak hem de sonbahar mevsimine yakışacaktır. Sizde sonbahar kombinlerinizi oluştururken bordoyu kullanabilirsiniz.

Sonbaharda Tercih Edilmemesi Gereken Renkler

sonbaharda tercih edilen renkler

Sonbaharda yazın aksine daha çok koyu renkler tercih edilmelidir. Yazın cıvıl renklerini sonbaharda koyu renkler yerini alır.

Bayanlar İçin En Güzel Elbise Modelleri

Modelistlik

Twitter adresimiz: https://twitter.com/modelistlikk