Yeni Ümit Moda Akademisi

Tüplü Kumaş

Tekstil ülkemizde oldukça gelişmiştir. Bu nedenle de pek çok kumaş türü üretilmektedir. Tüplü süet kumaş ya da tülü elbise kumaş satışları toptan bir şekilde de yapılmaktadır. Polyester örme tüplü kumaşların satışları da yapılarak hazır giyim sektöründe kullanılmaktadır.

Tüplü kumaş nedir? kumaş türlerinin toptan bir şekilde satıldığı şeklidir. Tüplü kumaş çeşitleri hazır giyim sektöründe işlenerek ürünlere dönüşürler. İster elbise ister pantolon giyim sektöründe kullanılan tüm ürünleri bu kumaştan satın alarak dikebilirsiniz.

Tüplü Kumaş

Tüplü Kumaş Özellikleri

Bu kumaşın özellikleri bakımından kumaşın türlerine göre değişmektedir. Tüplü kadife kumaş oldukça yumuşak yapısı ile pek çok alanda kullanılabilen şık bir kumaş türüdür. Kadife son yıllarda moda olduğu için pek çok bluz ve elbisede bu kumaş kullanılmaktadır. Ayrıca kadife ev dekorasyonunda ve mobilya döşemelerinde de kullanılmaktadır. Süet tüplü kumaş da pek çok alanda kullanılabilen bir kumaş çeşididir.

Bu Kumaş Her yerde Satılır Mı?

Türkiye kumaş sektöründe oldukça gelişmiş bir ülkedir. Tekstil alanında pek çok üretim yapmaktadır. Bu kumaşların satışı da ülkemizde yapılmaktadır. Toptan kumaş alım satımı siz de yapabilirsiniz. Alacağınız kumaş türünü seçebilirsiniz. Tüpler ile rulo haline getirilmiş kumaşlardan istediğiniz kadar alarak istediğiniz dikişi yapabilirsiniz.

Tüplü Kumaş Avantajları Nelerdir?

Bu kumaşın avantajları olarak hazır giyim dışında terziler ile dikilen özel kıyafetlerin ortaya çıkmasını söyleyebiliriz. Ya da bu tür kumaşlar ile kendi eşyalarınızı kendiniz yapabilirsiniz. Pek çok ürünü  satın alarak kendi emekleriniz ile ortaya çıkarabilirsiniz. Bu kumaş türü terziler tarafından sıklıkla kullanılmakta olup metre usulü kumaş satın alabileceğiniz gibi toptan satışı da yapılmaktadır. Yüzlerce kumaş çeşidi arasından en beğendiğiniz kumaşları seçerek istediğiniz ürünlerin kendi zevkinize göre ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bu Kumaşın Dezavantajları Nelerdir?

Bu kumaşın dezavantajları olarak tüplerin genellikle 1 metre genişliğe sahip olmasını söyleyebiliriz. Satın alacağınız bu kumaşları bir tüpe sarılı olur ve bu tüpün genişliği oranında kumaşları satın alabilirsiniz. Tüpün genişliği standart olup istediğiniz uzunlukta kumaş satın alabilirsiniz.

Bu Kumaş İle Üretilen Ürünler Nelerdir?

Bu kumaş ile ev tekstili ya da giyim sektöründe pek çok ürün üretilebilmektedir. Koltuk döşemelerinde bu kumaş türü kullanılmaktadır. Koltuk ve kanepe döşemelerinde farklı kumaş türleri ile döşemeler yapılabilmektedir. Nubuk kumaş, kadife kumaş, keten kumaş, gabardin kumaş gibi pek çok kumaş türü mobilya döşemelerinde kullanılmaktadır.

Tüplü kumaş ile pek çok kıyafet dikimi yapılabilmektedir. Elbise dikimi için bu kumaşı satın alabilir ve dikiş işlemlerini yaparak ortaya bir elbise çıkarabilirsiniz. Ya da bir etek dikmek istiyorsanız bu eteğin kumaşını seçerek istediğiniz ölçülerde bir etek ortaya koyabilirsiniz. Bu kumaşlar ile çocuklarınızın yaratıcılığını arttırarak onlar ile birlikte ürünler ortaya koyabilirsiniz.

Krep Kumaş Özellikleri yazımızı inceleyebilirsiniz.